понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 112
home Познати

Роналдињо има двојничка: Згодната Фатима многу личи на фудбалерот (ФОТО)

Роналдињо има двојничка: Згодната Фатима многу личи на фудбалерот (ФОТО)

Светската фудбалска легенда Роналдињо има своја двојничка.

Поранешната ѕвезда на барселона, Бразилецот Роналдињо повторно е главна тема на социјалните мрежи. Сега причина за тоа е неверојатната сличност со учесничката во едно шпанско реално шоу Фатима Рул.

Во Шпанија во тек е втората сезона од реалното шоу „Острово на искушенија“ шоуто стана супер популарно поради една од ученичките, атрактивната Фатима Рул предизвика огромно внимание во јавноста поради својата неверојатна сличност со фудбалската ѕвезда Роналдињо.

Фатима се занимава со моделинг и има голем број на фанови на социјалните мрежи кои уживаат во нејзините провокативни фотографии.