понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 64
home Познати

Романтично изненадување за популарната пејачка: Ти си мое се, му возврати на својот сопруг Драгана Мирковиќ (ФОТО)

Романтично изненадување за популарната пејачка: Ти си мое се, му возврати на својот сопруг Драгана Мирковиќ (ФОТО)

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ Денот на заљубените го прослави со својот сопруг Тони Бјелиќ, а го покажа и изненадувањето кое што и го приреди сопругот за денот на љубовта.

Имено, пејачката на својот Инстаграм профил објафи фотографии од својот семеен дом во Виена, каде што се одвиваше и романтичната и љубовна атмосвера, која што пејачката ја сподели со своите следбеници.

Драгана нејзиниот сопруг ја изненади со испишани балони: „Те сакам“, со украси во форма на срце, мирисливи свечи, а се беше во црвена боја – боја која ја симболизира љубовта.

Фолк ѕвездата за оваа прилика носеше срвена сукња, како и штикли со истата боја. Драгана не ја симна насмевката од своето лице, а на нејзиниот романтичен сопруг му порача дека е нејзино се.

-Среќен ден на заљубените Љубов моја, ти благодарам што постоиш и што си мое се, напиша во описот на фотографијата популарната пејачка.

ЕУРО 2020

Македонија