сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 33
home Познати

Родена е без една рака: Ја понижувале дека никогаш нема да стане модел, а таа со успехот им ги затвори устите (ФОТО)

Родена е без една рака: Ја понижувале дека никогаш нема да стане модел, а таа со успехот им ги затвори устите (ФОТО)

Една од најбараните манекенки и првиот модел на светот кој на “Fashion Week” во Њујорк, прошета без протеза на раката – Шахоли Ајерс, ќе стане заштитно лице на српската креаторка Марина Илиќ и модна линија на Марина за Америка.

Шахоли е родена без лева рака.

Во тинејџерска возраст ѝ кажале дека никогаш нема да стане модел, а сега таа е една од најбараните модели во модната индустрија.

Коронавирус