вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 60
home Познати

Роберто Кавали на својата 47 години помлада девојка и купи ни помалку ни повеќе – ОСТРОВ! Од вртоглавата сума ќе останете подзинети

Роберто Кавали на својата 47 години помлада девојка и купи ни помалку ни повеќе – ОСТРОВ! Од вртоглавата сума ќе останете подзинети

Италијанскиот дизајнер Роберто Кавали (80) и подари на својата девојка Лина Нилсон (33) остров во нејзината родна Шведска, за што плати милион евра.

Роберто често и дава на својата мила скапи подароци, а на островот кој и го купил се наоѓа вила со четири соби, колиба за лов, базен и терен за голф.

Модниот магнат, чие богатство се проценува на 500 милиони долари, е во врска со Лина од 2008 година, кога имала 20 години. Многумина ја нарекуваа спонзоруша затоа што е во врска со познат дизајнер чии креации се повеќе препознатливи по животински обрасци и затоа што тој по возраст може да и биде дедо.

Често може да се забележат како уживаат во луксузни одмори на јахти, додека Лина го привлекува вниманието со своите минијатурни бикини и одлична фигура и тивкото страдање на многу мажи ширум светот.

Со оглед на неговата возраст, славниот Италијанец е потполно спротивен од неа со опуштена кожа, а се шпекулира дека покрај неговата возраст, неговото чудно лице е резултат на ботокс и некои други процедури.

Порано имал проблеми со одење поради повреда на коленото, но неговата Лина секогаш била подготвена да му помогне. Се шпекулираше дека парот ќе изговори судбоносно да, но тоа сè уште не се случило.

 

 

Најнови вести

Коронавирус