понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 148
Во живо

Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на нацијата

home Познати

Рита Ора замина за Тирана да им помогне на настраданите семејства од земјотресот- по ова се огласи и Дуа Липа, еве како ќе помогне пејачката

Рита Ора замина за Тирана да им помогне на настраданите семејства од земјотресот- по ова се огласи и Дуа Липа, еве како ќе помогне пејачката

По низата разорни потреси кои ја погодија Албанија, многумина се скршени од болка и тага. Во јавноста, во врска со трагедијата која ги снајде Албанија и албанскиот народ се огласија и пејачките Дуа Липа и Рита Ора.

Рита Ора сега отпатува во Албанија од каде сподели фотографија од Тирана и едно од семејствата на кое ќе му помогне да си ја обнови куќата.

– Предлагам, тие кои можат, да најдат некое семејство, хуманитарна организација или некој друг начин како би помогнале за обновување на жртвите од катастрофата. Првото семејство кое го избрав е Сала – открила пејачката.

 

View this post on Instagram

 

Happy Flag Day #Albania!!! I have been spending my birthday and the last couple of days thinking about what the right thing to do is. Along with @erionveliaj, we have decided to choose a family to sponsor to rebuild their home during the devastation of the earthquakes in Albania and myself directly help these families as much as I can! Erion is a true leader and I truly respect his guidance to lead by example. I suggest that who ever can, please find a family or charity or way to help rebuild the homes of the victims of this disaster. The first family that i have chosen is the Sala family, and we will be following the progress of this and so many more families who need the same help ❤️ please click this link in my biog to do the same ❤️ all of my love and prayers to anyone who has been effected. All my love, Rita ??

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

И двете пејачки на социјалните мрежи го објавиле знамето на Албанија и пратија пораки со поддршка.

– Скршена сум поради вестите од Албанија. Моето срце и молитви се со Албанците. Ви ја праќам целата своја љубов во овие тешки моменти – напишала Дуа и додала:

– Како и секогаш, сите сме обединет и ги бараме најдобрите начини да им помогнеме на семејствата, децата кои ги изгубија родителите, родителите кои останаа без деца, како и пријателите кои се бараат едни со други и кои сакаат да видат со оние кои ги сакаат.

Таа наведе дека ќе работи со албански модни дизајнери на проекти, а приходот од нив ќе биде наменет за жртвите од потресите.

Најнови вести

Коронавирус