среда, 21. април 2021. Вести денес: 161
home Познати

Рита Ора мета на критики: Поради проѕирната тоалета ја нарекоа „дама на ноќта“ (ФОТО)

Рита Ора мета на критики: Поради проѕирната тоалета ја нарекоа „дама на ноќта“ (ФОТО)

По серијата контроверзии и скандали, британската пејачка повторно е цел на критики во јавноста. Овојпат поради „оскудната“ и проѕирна тоалета со која се појави на доделувањето на „џи-кју“ наградите.

Косовката дојде на шоуто во црн проѕирен фустан и хулахопки кои ѝ оставаат малку простор на имагинацијата. Црната чипка, градникот и чорапите не оставија никого рамнодушен, а Британците на интернет сѐ уште негодуваат за оваа појава на една од најголемите поп-sвезди во земјата.

-Зошто пејачката се облекла како „дама на ноќта“?, гласи еден од интернет-коментарите.

Сепак, имаше и такви но кои нејзиниот стил им се допаѓа.

Коронавирус