петок, 10. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Познати

Рита Ора е презгодна, но погледнете како изгледа нејзината мајка: За ова тело сите зборуваат (ФОТО)

Рита Ора е презгодна, но погледнете како изгледа нејзината мајка: За ова тело сите зборуваат (ФОТО)

Вера Ора, мајката на светски познатата Рита Ора во моментов летува на црногорското приморје, поточно на Ада Бојана, од каде на својот Инстаграм профил редовно објавува фотографии.

 

View this post on Instagram

 

This post is dedicated to @melissaodabash @futuredreamscharity @amoena_company for their gratitude in helping and supporting many women like me touched by breast cancer! I modelled for the charity as their ambassador not because I am a professional model but to increase awareness and help all women affected get their confidence back. 🌞 is out, will expose scars, marks and uneven body shapes but with the right swimwear we can enjoy the sun as everyone else 🥰 😘 @oranick for 📸 More exclusive 👙choices visit @amoena_company Proceeds of each sales are donated to Future Dreams breast cancer charity 🙌🏼 #VisualsWithVera ❤️🖤Suportoj gratë te prekura nga kanceri I gjirit dhe shendetit mendor. Kostumet e larjes ne foto janë te dedikuara dhe te dizajnuara mu per ato gra per te ndihmuar dhe kthyar vetbesimin e tyre. Ju perqfi shoqe me 🌹 #melissaodabash #futuredreamscharity #breastcancerawareness #breastcancersupport #breastcancersurvivor #lifeafterbreastcancer #livelifetothefullest #selfconfidence #notostigma #selfesteemboost #bodypositive #scars #mastectomy #mastectomyreconstruction #breastoperation #breastcancerresearch #breastreconstruction #breastcancercare #swimwear #swimsuit #bikini #beach #summerstyle #30s#40s#50s

A post shared by Vera Ora (@veraora) on

Нејзиното тело во костим за капење, привлекло многу внимание, па се гледа од кој ја наследила витката става пејачката Рита Ора.

 

View this post on Instagram

 

“A family is not an important thing, it’s everything” M Fox

A post shared by Vera Ora (@veraora) on

Вера направила и кампања за линија на костими за капење наменета за жените кои поминале низ мастектомија. Овие костими се осмислени да им помогнат на жените да бидат секси и после таквата борба.

Погледнете:

Парламентарни избори 2020