среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 144
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Ријана се враќа на сцената

Ријана се враќа на сцената

Ријана конечно подготвува нов албум кој ќе биде објавен во 2019 година.

Поп-ѕвездата ја објави веста доста спонтано. На пост во нејзиниот „Инстаграм“ профил, обожавател на пејачка праша кога ќе видиме нов албум, на што популарната Ри Ри изненадувачки одговори: „2019“.

Ѕвездата на светската музика не издала албум од 2016 година, кога го излезе „Анти“. Потоа, Ријана се вклучи во други деловни потфати и, навистина, оствари огромен успех со нејзината козметика „Фенти бјути“ и нејзината долна облека „Севиџ x Фенти“.

Во однос на тоа како ќе звучат новите песни, во мај пред „Вог“ таа спомена дека сака да направи реге албум. Сепак, ќе мора да почекаме уште неколку месеци за да дознаеме со сигурност.

МИА

Коронавирус