понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 58
home Познати

Ријана прогласена за национална хероина во Републиката Барбадос

Ријана прогласена за национална хероина во Републиката Барбадос

Светската музичка суперѕвезда Ријана вчера била прогласена за национална хероина во нејзиниот роден град Бриџтаун како дел од прославата на прогласувањето на Република Барбадос.

Пред толпата народ, премиерката Миа Мотли и ја честита на 33-годишната Ријана титулата национална хероина на Барбадос.

– Да продолжиш да блескаш како дијамант и да бидеш гордост на својот народ со твоите дела и постапки, рече Матли Ријани, осврнувајќи се на нејзиниот хит сингл Diamonds од 2012 година.

Најнови вести

Коронавирус