понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 145
home Познати

Ријана прогласена за национална хероина на Барбадос

Ријана прогласена за национална хероина на Барбадос

Музичката суперѕвезда Ријана вчера, во нејзиниот роден град Бриџтаун, како дел од прославата на националниот празник на Република Барбадос, беше прогласена за национална хероина на оваа островска држава на Карибите.

Пред собраниот народ, премиерката Мија Мотли ѝ ја честиташе титулата национална хероина на Барбадос на 33-годишната Ријана.

– Да продолжиш да сјаеш како дијамант и да бидеш гордост на својот народ со твоите дела и постапки!, рече Мотли, осврнувајќи се на нејзиниот хит „Diamonds“ од 2012 година.

loading...

Најнови вести