четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 155
home Познати

Ријана го шокира светот: Во неочекувана облека се појави на погребот на нејзиниот братучед (ФОТО)

Ријана го шокира светот: Во неочекувана облека се појави на погребот на нејзиниот братучед (ФОТО)

Пејачката Ријана пролеа многу солзи за време на погребот на нејзиниот братучед Тавен Алине во Барбадос.
Тој пред извесно време беше застрелан. Меѓутоа, Ријана ги шокираше сите со нејзиниот избор на облека.

Таа избра да се појави целосно во бела боја, при што некои медиуми ја споредуваа облеката како попогодна за свадба.

Ријана положи венец во форма на срце на гробот на нејзиниот братучед.

“И минатата ноќ те чував во мои раце!”, напиша потресна порака Ријана, откако 21-годишниот братучед неодамна беше застрелан само неколку часа по заедничката прослава на Божиќ.

29-годишната пејачка сподели серија од фотографии од неа и Тавон.

Алејн одел во областа на Св. Мајкл на Барбадос кога му пристапил човек кој го застрелал неколку пати.

“Одморај во мир, братучед … Не можам да поверувам дека те чував во рацете минатата ноќ”, вели ожалостената пејачка.

„Никогаш не мислев дека тоа ќе биде последен пат кога ќе ја почувствувам топлина на твоето тело, јас секогаш ќе те сакам”, додава Ријана.

Коронавирус