среда, 7. декември 2022. Вести денес: 159
home Познати

Ријана блесна во три креации: Една елегантна, друга секси, трета провокативна (ФОТО)

Атрактивната музичарка промени три  креации за време на неколкучасовната свеченост.
Ријана блесна во три креации: Една елегантна, друга секси, трета провокативна (ФОТО)

Ријана беше ѕвезда на овогодишното доделување на наградите Греми, кое синоќа се одржа во Њујорк.

29-годишната пејачка се закити со статуетка за својата соработка со диџеј Калед и Брајсон Тилер за песната „Wild Thoughts“ со која триото настапи на сцената.

Атрактивната музичарка промени три  креации за време на неколкучасовната свеченост.

Од публиката Ријана го следеше шоуто облечена во креации од Сен Лоран.

Во сите три изгледаше прекрасно, но на публиката најмногу и се допадна онаа комбинација со која ријана запеа на сцена.

Qatar 2022