вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 81
home Познати

Резултатите не се најдобри: Докторите загрижени за здравјето на пејачката

Резултатите не се најдобри: Докторите загрижени за здравјето на пејачката

Српската пејачка Милица Тодоровиќ се опушти и не води грижа толку многу за нејзиниот изглед и здравје, пишува српското списание „Свет“. Таа морала да побара помош од еден нутриционист за да ја регулира нејзината тежина.

-Морам да изгубам десет килограми. Бев кај нутриционистот и искрено да кажам дека резултатите не се најдобри, докторката е загрижена. Можам да заборавам на слатките – се жали Милица.

Тодоровиќ очигледно цврсто одлучила да се посвети на здравата исхрана.

Најнови вести

Коронавирус