вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 27
home Познати

Ретко може да го видите во вакво издание: Филип Пецовски разголен прати поздрав од базен (фото)

Ретко може да го видите во вакво издание: Филип Пецовски разголен прати поздрав од базен (фото)

Пејачот Филип Пецовски стана познат на публиката по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Уште со самото негово појавување на сцената, Пецовски го привлече вниманието на жирито и на публиката.

Со своите интересни, поразлични перформански секогаш правеше хаос, а жирито и публиката беа на нозе кога настапуваше Филип.

Освен тоа што важеше за добар пејач и шоумен, македонскиот кандидат важеше и за добар фраер.

По завршувањето на финалето, Филип се посвети на својата музичка кариера, објави неколку песни.

Тој има профили на социјалните мрежи, но не е претерано активен секојдневно да објавува фотографии.Меѓутоа, Филип објави фотографија на која е разголен и позира од базен и ги покажа своите затегнати мускули.

Објавата достигна над 2000 лајкови, а неговите следбеници не чекаа многу да му остават многу коментари.

Коронавирус