вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 34
home Познати

Ретко кој се сеќава: Александра Пријовиќ пред врската со Филип беше со овој пејач (ФОТО)

Ретко кој се сеќава: Александра Пријовиќ пред врската со Филип беше со овој пејач (ФОТО)

Српската пејачка Александра Пријовиќ веќе долго време ужива во врската со Филип Живојиновиќ.

Меѓутоа, ретко кој се сеќава дека Пријовиќ на почетокот од кариерата беше во врска со колегата Амар Гиле Јашарспахиќ.

Имено, тие двајцата ја започнаа романсата додека се натпреваруваа во „Ѕвездите на Гранд“, а нивната врска беше доста бурна, па по бројни раскинувања во 2013 година ставија точка на романсата.

Оттогаш пејачката работеше на својот глас и на својот изглед, па денес е речиси невозможно да се спореди „старата“ со новата Александра, а дури и вкусот за мажи и е различен.

Извор: Вистина