сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Репрезентативците подзинаа од оваа поза- кога ќе ја видите девојката на младиот фудбалер на Хрватска ќе паднете во транс (ФОТО)

Репрезентативците подзинаа од оваа поза- кога ќе ја видите девојката на младиот фудбалер на Хрватска ќе паднете во транс (ФОТО)

Ново печениот репрезентативец на Хрватска Дује Чалета- Цар ова Светско првенство во Русија ги поминува можеби најсреќните денови од својот живот.

Освен што неговата репрезентација влезе во финалето на СП, 21 годишниот играч на австриски Салцбург, фудбалерот во Русија ужива во друштво на неговата девојка Адриана Ѓурѓевиќ.

Таа е пет години постара од репрезентативецот и работи како правник во Дубровник, а во слободно време работи како фото модел.

Парот се запознал минатата година во Загреб, а на СП во Русија овие денови таа привлекува се поголемо внимание со провокативните фотографии, погледнете.

Коронавирус