четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 31
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Реновирањето заврши: Ѕирнете во новата дневна соба во вилата на Јелена Карлеуша (фото)

Реновирањето заврши: Ѕирнете во новата дневна соба во вилата на Јелена Карлеуша (фото)

Вилата на Јелена Карлеуша, која нејзиниот сопруг Душко Тошиќ ја купи од Драган Стојковиќ Пикси во 2018 година, вреди над два ипол милиони евра, а семејството ја украси според своите потреби. Иако на големо се пишуваше за оваа величествена зграда, многумина немаа можност да видат каков стил внесе пејачката во својот дом, а многу детали пропуштија на јавноста која будно го следи животот на поп ѕвездата.

Во елегантниот дел на Дедиње, со простран двор и максимално обезбедување, куќата што некогаш му припаѓала на бизнисменот Андрија Драшковиќ, а потоа и на Пикси, сега е во сопственост на популарна двојка, која не штедела динар за опремување.

Според тоа, Јелена не сакаше да се двоуми и да не го сподели најважното катче на социјалните мрежи. Имено, таа ја фотографирала дневната соба, местото каде се собира целото семејство, а глетката многумина оставила без здив.

Судејќи по фотографијата, сè е украсено во нежни тонови, а централниот дел од собата е раскошна мермерна маса, која е украсена со модни книги, што воопшто не е чудно, бидејќи Јелена е страствен вљубеник во модата.

Многумина беа изненадени и воодушевени, бидејќи имаа можност да ѕирнат во домот на пејачката, кој сигурно никого нема да остави рамнодушен.

Коронавирус