понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 69
home Познати

Речиси никој не ја познава, не се споменува ниту во филот: Ова е ќерката на Тома Здравковиќ, таа е копија на својот татко особено во очите (ФОТО)

Речиси никој не ја познава, не се споменува ниту во филот: Ова е ќерката на Тома Здравковиќ, таа е копија на својот татко особено во очите (ФОТО)

Овие недели актуелен е филмот посветен на легендарниот југословенски пејач Тома Здравковиќ.

Сите оние кои го погледнале филмот од него можат да дознаат дека тој има син, но никаде во филмот не се споменува неговата ќерка која ја има од првиот брак со сопругата Олгица.

Станува збор за Жаклина која денес живее во Холандија, а во Србија доаѓа речиси често за да му оддаде почит на својот татко.

Таа минатиот месец во пресрет на 30 години од неговата смрт за српските медиуми се присети за својот однос со татко и.

– Се ми дозволуваше, бидејќи сакаше да се оправда за времето кое не го поминавме заедно. Ние имавме изгубено време. Го немам видено од својата 5. до 17 година, а потоа од 17. до 18. година живеев со него. Ги паметам сите наши прошетки и разговори за животот. Сакам да ги слушам сите негови песни, од него ја наследив емотивноста, но незнам да пеам – рекла Жаклина.

Најнови вести

Коронавирус