сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 13
home Познати

Развод на Денот на вљубените: Емина ја открива причината поради која се разведува

Развод на Денот на вљубените: Емина ја открива причината поради која се разведува

По бројните шпекулации, Емина Јаховиќ се огласи на Инстаграм и потврди дека се разведува.

Отвореното писмо на Емина го пренесуваме во целост:

– Драги мои, поради вашата љубов и поддршка за време на целата моја кариера, чувствувам желба и потреба со вас да бидам искрена – и кога споделувам убави работи, но и кога се во прашање оние не толку убави делови од животот, низ кои за жал сите некогаш поминуваме.

Само сакам од мене да го дознаете ова – по 14 години заеднички живот и 10 години брак, Мустафа и јас донесовме одлука да се разделиме. Таа одлука не беше лесна и не беше донесена веднаш, но беше заедничка, бидејќи по долги отворени разговори заклучивме дека нашата љубов, која беше голема и искрена, со години згасна.

Иако нашите животи ги продолжуваме одвоено, на Мустафа засекогаш ќе му бидам најискрен пријател и подршка во животот, а сигурна сум дека и ќе ми биде и тој на мене. Нашата најважна мисија е да останеме добри родители на нашите синови, и во таа мисија сме обединети. Ова е прв и последен пат да се огласам по повод разведувањето, поради тоа што не сакам да читате пишувања по медиумите на оваа тема, сакам да ви кажам јас директно се.

Ве сака вашата Емина.

Најнови вести

Коронавирус