сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 0
home Познати

Ражнатовиќ и Пријовиќ беа најдобри другарки, па не збореа со месеци- причината нема некој што не ја знае (ФОТО)

Ражнатовиќ и Пријовиќ беа најдобри другарки, па не збореа со месеци- причината нема некој што не ја знае (ФОТО)

Александра Пријовиќ и Анастасија Ражнатовиќ не разговaрaa неколку месеци, a сега се смирија. Иако скоро ништо не беше познато за проблемот помеѓу нив, популарната Александра откри дека некои злобни луѓе сакале да ги скараат поради што нивниот пријателски однос станал студен.

Еден познат креатор со кој и двете биле во добри односи, се обидел на секој можен начин да ги скара и да пролее зла крв.

Најлошото е што и двете му верувале. Долги години, Александра и Анастасија се познавале и соработувале со него. Тие го сметале за пријател. Обично така тоа оди кога од соработката се раѓа убаво пријателство, па доаѓа до споделување на некои тајни и на крајот се зближувате. Тој тенденциозно, промислено, и на едната и на другата и давал лажни информации дека Анастасија ги зборувала за Александра и обратно. Прво, бенигни работи, а потоа би имало варијанти како едната ја озборува другата, и дека постои љубомора меѓу нив.

Еднаш им ја раскажал истата приказна, дека Анастасија му префрлила затоа што на Александра и направил поубава модна комбинација на облека од нејзината, па ја повторил таа приказна, само заменувајќи ги актерите. И така, малку по малку, но сето тоа во стилот „меѓу нас и за твое добро“, дојде до тоа двете да се дистанцираат на некое време. За среќа, и едната и другата се смирени и неодмаздољубиви, па дошло до тешки зборови и кавги. Тие само се повлекле од нивното пријателство. Сепак, во една пригода тие се сретнале и отворено разговарале за сè. Тие брзо сфатиле која игра се игра во целата приказна. Потоа се изгушкале и продолжиле да се дружат, додека за двете, креаторот е на блок-листа, во секоја смисла на зборот.

Александра откри и што моментално и пречи, а не е поврзано со пријателката Ражнатовиќ.

– Сè што направив во однос на кариерата, постигнав со моите десет прста. Секако, имам безрезервна поддршка и помош од Филип кога станува збор за планови, консултации и слично, но платив за секоја моја песна, видео запис и сè во однос на кариерата. И тогаш не можам да ми биде пријатно да слушам, колку ми е лесно затоа што сум снаа на Брена, затоа што се омажив за Живојиновиќ, а многу малку луѓе знаат дека не е така и дека не добивам ништо на чинија или на сметка на мојот бракот, рече Александра.

Коронавирус