петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 158
home Познати

Ражнатовиќ ги отворија свадбените подароци: Кога ги преброија парите – шок!

Ражнатовиќ ги отворија свадбените подароци: Кога ги преброија парите – шок!

Еден ден по свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ се броеја парите, односно се прегледуваа ковертите од сведбените подароци.

Како што пишува српски Телеграф, на гламурозната свадба од 480 гости, младенците добиле околу 300 илјади евра и уште многу вредни подароци.

Тие веќе имале и план како ќе ги потрошат парите, а совети слушале и од Цеца, која е  глава на семејството.

-Младите по свадбата беа пресреќни што се помина како што треба и како што замислија. Кога на ред дојде отворањето на ковертите, ја повикаа и Цеца која заедно со нив ги броеше парите. Во ковертите најмногу имаше од 500 до 1000 евра, а во некои и 2000. Кога собраа се’ сфатија дека имаат околу 300 илјади евра, вели извор близок на семејството Ражнатовиќ и додава дека младите воопшто не се надевале на таа цифра.

-Воопшто не е чудно што Вељко и Богдана добија толку пари како подарок, бидејќи Цеца каде и да одеше на свадби, секогаш носеше добра сума пари како подарок. Не можам да кажам дека не се изненадија кога сфатија колку добиле, но тоа нив не им значи. На Вељко, Богдана, како и Цеца најважно им е што веселбата го оправда синонимот „свадба на векот“ –завршува добро упетениот извор.

 

извор: vistina.com.mk

Коронавирус