петок, 5. март 2021. Вести денес: 124
home Познати

Раста направи спогодба, еве со каква казна се соочи раперот

Раста направи спогодба, еве со каква казна се соочи раперот

Српскиот рапер Стефан Ѓуриќ – Раста призна вина за недозволено поседување дрога,која ја купил за лична употреба, па со Вишото обвинителство во Белград се спогоди да помине една година во домашен притвор наместо во затвор.

Доколку судот ја потврди оваа спогодба, на Раста ќе му биде укинат притворот во кој се наоѓа од октомври 2020 година. Тогаш полицијата кај него и уште едно лице пронајде извесна количина дрога, а Раста беше обвинет за продажба на наркотици.

Тој се бранеше дека дрогата е за лична употреба.

Најнови вести

Коронавирус