четврток, 23. март 2023. Вести денес: 78
home Познати

Раскошен живот со трагичен крај: Ова е убавата ќерка на сопственикот на Лестер која загина со нејзиниот татко (ФОТО)

Раскошен живот со трагичен крај: Ова е убавата ќерка на сопственикот на Лестер која загина со нејзиниот татко (ФОТО)

Светските медиуми секојдневно пишуваат за раскошниот живот на ќерката на сопственикот на фудбалскиот клуб Лестер која заедно со нејзиниот татко загинаа во хеликоптерска несреќа во саботата вечерта.

Ворамас е родена во Тајланд и има дипломирано како моден дизајнер во Лондон, но по дипломирањето му се приклучува на семејниот бизнис кој ја надгледува маркетинг стратегијата на King Power како и корпоративната комуникација.

Таа до денот на загинувањето беше главен комерцијален директор и извршен потпретседател во компанијата King Power.

Таа неодамна стапила во брак, а свадбената церемонија несомнено изгледала како од бајките.

loading...