вторник, 9. март 2021. Вести денес: 0
home Познати

Раскина со милијардерот, па реши да ја смени фризурата од корен: Емина Јаховиќ повеќе не изгледа вака, фановите „полудеа“ (ФОТО)

Раскина со милијардерот, па реши да ја смени фризурата од корен: Емина Јаховиќ повеќе не изгледа вака, фановите „полудеа“ (ФОТО)

Емина Јаховиќ одлучи да направи промена во изгледот по раскинувањето на љубовната врска со турскиот бизнисмен Садетин Саран. Популарната пејачка ја скрати косата и ја офарба, а со промената се пофали на својот инстаграм-профил.

Новиот изглед на Емина предизвика голем број коментари…

„Тебе се’ ти прилега убаво…“, „Кукла“, „Прекрасна“, „Вау“, се само некои од комплиментите што ги предизвика промената на Емина.

 

View this post on Instagram

 

Ombré again ??#saturdayvibes

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on

Инаку Емина Јаховиќ се разведе од турскиот пејач Мустафа Сандал, но нивниот однос денеска е како да се брат и сестра и нема никаква зла крв меѓу нив, и тоа поради нивните синови.

Емина истакнува дека среќата на нејзините синови и е најважна во животот и затоа се труди да ги сочува добрите односи со поранешниот сопруг, Мустафа.

 

View this post on Instagram

 

#sundayz

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on

Најнови вести

Коронавирус