вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Познати

РАДА СКРШЕНА ОД БОЛКА: Се надевавме на подобро, пејачката се огласи веднаш по големата трагедија (ФОТО)

РАДА СКРШЕНА ОД БОЛКА: Се надевавме на подобро, пејачката се огласи веднаш по големата трагедија (ФОТО)

Тажна порака на својот профил на „Твитер“ сподели Рада Манојловиќ.

Пејачката напиша трогателни зборови за познатиот српски кошаркар Стеван Јеловац кој почина денеска на 32-годишна возраст.

„Леле луѓе, колку тажна вест! Почина нашиот млад кошаркар. Ужас, каква трагедија, Боже.. Со денови се надевавме и чекавме поубави вести, долго се бореше.. Каква трагедија, голема тага“, напиша Рада.

Стеван беше играч на грчки АЕК, а на 14 ноември доживеа мозочен удар на тренинг. Клубот тогаш истакна дека неговата здравствена состојба е стабилна, но и понатаму критична.

На барање на семејството, тој пред неколку дена беше префрлен во Србија.

Коронавирус