сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 49
home Познати

Рада “распали“ по Милица среде скандал: Тоа е небулоза, таа прави драматургија

Рада “распали“ по Милица среде скандал: Тоа е небулоза, таа прави драматургија

Пејачката Милица Павловиќ реши да ја тужи Ана Николиќ затоа што на настапите ја пееше нејзината песна „Проверено“ со изменет текст и ја објави како своја, како и затоа што смета дека Николиќ бил вмешан во скандалот со протечената демо верзија на песната.

Таа неодамна ги осуди колегите кои молчат и не ја коментираат оваа ситуација, па Рада Манојловиќ повторно имаше што да каже за тоа.

-Како и зошто се случуваат овие работи е сплет на низа околности, а најмногу е до авторот, тоа е логично. Само сакам да кажам дека се случуваат овие работи, а тоа што таа го прави со навреди кон сите нас, драматургија и да не отпрати од социјалните мрежи. Очекувањето дека сите треба да ја водиме нејзината војна е голема небулоза. Не би ни коментирала ако таа не ме повика лично, бидејќи јас сум будала која пријателски се однесувала со неа. Никогаш повеќе, изјави Манојловиќ.

Коронавирус