четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 175
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром

home Познати

Рада Манојловиќ заврши во болница: Пејачката цела ноќ плачела од неиздржливи болки…

Рада Манојловиќ заврши во болница: Пејачката цела ноќ плачела од неиздржливи болки…

Радмила Рада Манојловиќ, која веќе имаше повреда на ‘рбетот, овој пат ја праплака ноќта од болки, кои беа толку неиздржливи што пејаката заврши во болница.Како што се наведува, Рада поради повредата итно била примена во болница, а сега мора строго да ги следи советите на лекарите, што, наводно, досега не било случај.

„Таа го повреди ‘рбетот додека играше пинг-понг, а сега оди повторно кај киропрактичарот кај кого одеше и порано кога се вкочани.Дури и тогаш, тој ја предупреди и и’ рече да биде внимателна и да не прави ненадејни и нагли движења, но Рада не го слушаше.Затоа сега мора да мирува, одмора и лежи…

Парламентарни избори 2020