четврток, 21. септември 2023. Вести денес: 120
home Познати

Рада Манојловиќ проговори за своите снимки на сајтови за возрасни: „Никому не забранувам да ги гледа!“

Рада Манојловиќ проговори за своите снимки на сајтови за возрасни: „Никому не забранувам да ги гледа!“

Пејачката Рада Манојловиќ минатата недела заврши во сите медиуми, бидејќи нејзините снимки беа пронајдени на сатјови за возрасни.

Снимките се направени на нејзини настапи, а за целата ситуација Рада ја отвори душата и откри како всушност се чувствува за целата приказна:

“Не можам да забранам некој да ги гледа моите слики или снимки, бидејќи тие се дефинитивно јавни и секој има пристап. Она што навистина ми пречи е тенденциозното пишување на одредени медиуми и  издвојувањето на моето име во морето на други пејачи, чии слики се снимки од настапи исто така завршија на тие страници “, рече Рада, додавајќи:

„Естрада е мало село каде сите одлично се познаваме, а вие медиумите многу добро знаете кои пејачи што прават, па не можам да разберам зошто медиумите не ги нарекуваат работите со нивните вистински имиња и зошто тие навистина не го пишуваат она што е познато, и од друга страна, зошто се покажува со прст кон мене и се обидува да извалка еден од ретко чистите луѓе “ –вели Рада.

Таа додаде дека целата ситуација и станала смешна:

 

View this post on Instagram

 

🪐🪐🪐

A post shared by Radmila Rada Manojlovic (@radamanojlovic) on

-Зборот „порно“ не оди со моето име, а особено не се споредува со оние што го прават тоа, кои имаат или имале цена и тоа добро го знаете. Единственото нешто што ми пречи е лицемерие и кукавичлук на одредени медиуми “ –завршува пејачката, а пренесува Мондо.рс.

Најнови вести