петок, 20. мај 2022. Вести денес: 79
Во живо

„Промените се случуваат, секогаш со народот“ во Општина Гевгелија

home Познати

Рада Манојловиќ на свадба за 7 песни земала 20.000 евра: Сватовите ја китиле со пари, а најмногу бакшиш добила за оваа песна

Рада Манојловиќ на свадба за 7 песни земала 20.000 евра: Сватовите ја китиле со пари, а најмногу бакшиш добила за оваа песна

Рада Манојловиќ неодамна присуствувала на свадба во Тутин каде се појавила по желба на младожениците, а сватовите ја кителе со пари.

Кога завршила со свадбата, наводно Рада си заминала дома побогата за 20.000 евра.

-Тоа беше убава веселба, но нема да ви кажам колку заработив. Точно е дека имаше многу бакшиш, но најважно е дека младенците и сватовите убаво си поминаа. Беше лудо и незаборавно, изјави пејачката.

Таа својот настап го започнала пиете со песната „Ја немам други дом“, Како што пишува информер.рс, пејачката најголем бакшиш земала за песната Европа од Стоја Недељковиќ. Додека ја пеела оваа песна, гостите и лепеле бакшиш од 200, 500 евра.

Пејачката добила и многу бакшиш и за песните „За нас касно је“ од Александра Пријовиќ и „Мутивода“ од Сања Ѓорѓевиќ. Кога завршила со пеењето Манојловиќ дома си заминала со многу пари.

Најнови вести

Коронавирус