вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 76
home Познати

Рада и Харис доживеале несреќа: Им се запалил автомобилот, едвај се спасиле

Рада и Харис доживеале несреќа: Им се запалил автомобилот, едвај се спасиле

Рада Манојловиќ и Харис Беговиќ доживеале страшно искуство, откако се сретнале на аеродромот во Германија каде што биле ангажирани да настапат.

Откако ги земале од аеродром, се запалил автомобилот поради неисправност.

„Кога застанале на семафор под хаубата избувнал оган, а пламенот бил висок два метри. Се се случи брзо, како на филм. Се испоставили дека дотокот на гориво до моторот бил расипан, па можеше да биде и полошо. За се да биде полошо во гепекот се наоѓала плинска боца која експлодирала од притисок“ раскажал извор близок до пејачите.

Во секој случај се поминало во најдобар ред и Рада и Харис се добри и поминале без повреди.