петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 0
home Познати

Рачниот часовник на Цеца чини колку еден стан: Од сумата боли глава, а пејачката не го симнува од рака (ФОТО)

Рачниот часовник на Цеца чини колку еден стан: Од сумата боли глава, а пејачката не го симнува од рака (ФОТО)

Многу познати личности сакаат да носат на себе брендирани работи кога станува збор за облека, накит, обувки. Некои од нив посегнуваат по „лажни“ парчиеа, односно копии, а некои не не си го дозволуваат тоа, па купуваат само скапи оригинали.

Пејачот Дарко Лазиќ неодамна беше „провален“ дека на рака носи лажен часовник, чија оригинал чини 32.000 евра, додека за разлика од него, неговата славна колешка,  балканската фолк дива  Светлана Цеца Ражнатовиќ, го урна рекордот со својот оригинален рачен часовник.

Цеца секогаш  се придржува кон правилото: Или оригнал или ништо, паиноси часовник „Ролекс Дејтона“, кој чини колку еден помал стан или поточно околу 40.000 евра. Спецификациите на часовникот беа објавени на страницата на Инстаграм „Часовник на рака“, со фотографијата на Цеца.

ЕУРО 2020

Македонија