сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 45
home Познати

Работите меѓу Џенифер и Бен стануваат сериозни, но…

Работите меѓу Џенифер и Бен стануваат сериозни, но…

Се чини дека секогаш мора да постои тоа едно „но“

Врската што направи тотален бум на светската сцена е и тоа како врската на пејачката и актерка Џенифер Лопез и актерот Бен Афлек. Гласините за обновената романса по 17 години започнаа кон крајот на пролетта, кога папараците ги снимија на романтичен викенд. Едно време ја чекаа нивната потврда, а потоа тоа го сторија без многу зборови – не криејќи се од папараците, туку уживајќи во романсата. Парот сè уште јавно не коментирал за враќањето на старата љубов. Работите меѓу Џенифер и Бен стануваат сериозни, но …

Пејачката вчера избегна да зборува за Бен во емисијата Today. Иако беше поставено едно од прашањата за да ја коментира романсата, за тоа колку изгледа посреќно покрај Бен Афлек, Џеј Ло призна дека е среќна, но потоа брзо се сврте и зборуваше за издавањето на нејзината песна „Love Make the World Go Round “. Имено, 51-годишната пејачка одговори: „Верувам дека пораката таа да се сакаме и собираме никогаш не е порелевантна отколку што е во моментов“. Значи, таа не призна дека е среќна за нејзината љубов со Бен, туку за љубовта што ја чувствува воопшто. Ова го потврди извор близок до парот, кој посочува дека Џенифер не била толку среќна подолго време. Сепак, постои и едно „но“ во нивната врска.

Според изворот, работите меѓу Џенифер и Бен стануваат сериозни, дури и ако таа сè уште не е подготвена јавно да зборува за тоа. „Тие се целосно посветени еден на друг. Само не очекувајте свадбени ѕвона во блиска иднина, бидејќи Бенифер не брза со никакво правно обврзување. Бен и Џен, се согласуваат дека не треба повторно да се венчаат. Тие се на истата страна во тој поглед. Ги обединуваат своите животи и семејства и сè уште не чувствуваат потреба да се верат, па дури и да стапат во брак. Двајцата веќе беа во брак и не сметаат дека е потребно тоа повторно“, објасни изворот.

Најнови вести

Коронавирус