недела, 7. јуни 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Пукна тиквата: Свршеницата на Марадона го избркала од нивниот заеднички стан на улица

Пукна тиквата: Свршеницата на Марадона го избркала од нивниот заеднички стан на улица

Нови проблеми за легендарниот Диего Марадона, откако остана без дом, зашто свршеницата Розарио Олива, која е 29 години помлада од Аргентинецот, го исфрлила од дома.

Аргентинските медиуми пишуваат дека парот ја раскинал веридбата, а дека убавата жена го исфрлила Марадона од нивниот заеднички дом.

 

View this post on Instagram

 

Nos vamos con 3 puntos !!! Vamos dorados 💛

A post shared by Rocio! 💋 (@rocio_g_oliva) on

Се претпоставува дека Диего полудел по гостувањето на Олива на телевизија за која кажа дека е слободна жена.

Инаку, Олива е навивачка на Ривер, а Марадона двапати играше за Бока јуниорс и таму ја заврши кариерата.

Коронавирус