петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Познати

Пукна тиквата: Ријана ја раскина тригодишната врска со милијардерот Џамил

Пукна тиквата: Ријана ја раскина тригодишната врска со милијардерот Џамил

Една од најпопуларните пејачки во светот, Ријана ја раскина својата тригодишна врска со милијардерот Хасан Џамил, а на јавноста не и се познати причините за нивното раскинување.

Пејачката и Хасан првпат заедно се видени во 2017 година, но својата љубов се обидоа да ја скријат од очите на јавноста, па никогаш не се појавија заедно на јавни случувања.

ФОТО: ПРОФИМЕДИА/БАКГРИДУК

Ријана неодамна истакна дека ужива во љубовта со Џамил и дека едвај чека да се реализира во улогата на мајка, па нејзините фанови се изненадени од веста дека пејчаката ставила крај на врската.

Богатството на Хасан се проценува околу 2,2 милијарди долари.

Коронавирус