петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Познати

„Пукна тиквата“ меѓу Карлеуша и Поповиќ, си кажаа тешки зборови

„Пукна тиквата“ меѓу Карлеуша и Поповиќ, си кажаа тешки зборови

Претстојното издание на музичкото талент  шоу „Sвездите на Гранд“ веројатно ќе биде емисија во кој членовите на жирито до сега најмногу се навредуваат едни со други и тоа на лична основа.

Како и секогаш, судирите беа поврзани со гласањето за кандидатите, па и овој пат, пердувите летаа меѓу Саша Поповиќ и Јелена Карлеуша. Двајцата се испонавредија, кој како стигне.

„Не знаев  Јелена, дека ги пееш и овие лимонади“, рече Саша на пејачката, а потоа таа уште понискому се обрати.

„Ова не е лимонада, срце мое ќораво, туку ова е најголемиот грчки хит“, му возврати Jелена Карлеуша асоцирајќи на тоа дека Саша носи очила за вид.

Сепак, „боцкањето“ не заврши тука, бидејќи Поповиќ продолжи да и се спротивставува на Карлеуша.

„Душо моја цицлеста, ова е за мене лимонада, верувај ми…“ –  рече Саша.

„Тој со оваа песна  заработи скоро исто толку пари колку ти овде со Гранд“ –  се трудеше да му објасни Карлеуша.

Иако „препукувањето“ беше жестоко, никој од нив на крајот не се налути, а фокусот на шоуто се префрли на другите кандидати.

Коронавирус