недела, 4. декември 2022. Вести денес: 69
home Познати

Пукна тиквата: И познатите се караат за исти работи- поради ова Емина ја раскина врската со милијардерот

Пукна тиквата: И познатите се караат за исти работи- поради ова Емина ја раскина врската со милијардерот

Пејачката Емина Јаховиќ одлучи да го остави турскиот милијардер Седетин Саран бидејќи повеќе не можела да го трпи притисокот. Роднина на пејачката за српски „Свет“ открива дека пејачката не сакала повторно да се мажи, по што милијардерот полудел.

-Во последниот месец дена тие се караа секојдневно. Седетин постојано и говорел како е време да се венчаат. На Емина оваа идеја никако не и се допаднала, таа во јуни се разведе од поранешниот сопруг и тоа за неа беше голем стрес. Се уште не е подготвена да се земе за некого, затоа се одлучи да се раздели. Не можеше повеќе да трпи гушење и притисок од Седетин. Тоа и онака не беше сериозна врска иако медиумите од тоа правеа спектакл, вели изворот.

Раскинувањето на пејачката го потврдија и од нејзиниот тим за односи со јавноста.

Најнови вести

Коронавирус