петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 16
home Познати

ПУКНА ТИКВАТА: Ѕвездата на ПСЖ има нова девојка – се разведуваат Ванда и Мауро Икарди

ПУКНА ТИКВАТА: Ѕвездата на ПСЖ има нова девојка – се разведуваат Ванда и Мауро Икарди

Фудбалерот на ПСЖ ,Мауро Икарди и Ванда Нара повеќе не се заедно,пишуваат светските таблоиди, повикувајќи се на извори блиски до семејството.

Ванда во изминатите 48 часа двапати напишала, па избришала порака на својоф профил, обелоденувајќи дека фудбалерот ја изневерил.

-Уште едно семејство што го уништи поради кучка, гласи пораката што Нара повторно ја избришала и веќе не може да се најде на нејзиниот инстаграм-профил.

Пријатели блиски до ѕвездата на ПСЖ за аргентинските таблоди го откриле и идентитетот на новата девојка на Икарди.

Имено како што пишуваат истите, станувало збор аргентинската актерка Марија Еугенија Суарез, која исто така е во брак и има деца.

Дел од медиумите пишуват дека Ванда и Мауро Икарди повеќе не живеат повеќе заедно и дека самиот фудбалер ставил крај на бракот, по што ќе следи развод и делба на богатството што Аргентинецот го заработи додека беше заедно со оваа убавица, која во меѓувреме му стана и менаџерка.

Најнови вести