сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 9
home Познати

Првпат по смртта на синот: Жика излезе во јавност

Првпат по смртта на синот: Жика излезе во јавност

Срѓан Жика Тодоровиќ првпат се појави во јавноста после големата семејна трагедија, за да ја прими наградата на филмските критичари и новинари за најдобар актер во минатата година.

-Главно добивав награди од колеги, а ме интересира да прочитам во весниците критика за себе и мојата работа, сакам кога е афирмативно.Затоа ова награда ми значи – рекол Тодоровиќ на доделувањето на наградата.

Тој наградата ја доби за улогата во филмот „Бесно куче“.

На Жика пред два месеца во сон му почина тригодишниот син.

 

Најнови вести

Коронавирус