сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 31
home Познати

Првпат ја покажа во јавност: Вака изгледа родената сестра на Сузана Манчиќ

Првпат ја покажа во јавност: Вака изгледа родената сестра на Сузана Манчиќ

Сите ја знаете водителката Сузана Манчиќ која со години работи на ТВ екраните, но ретко кој знае дека и таа има сестра која исто така е русокоса.

Водителката неодамна уживаше со својата сестра, а на социјалните мрежи се пофали како ги поминуваат топлите денови.

„Сестра“, напиша Манчиќ во описот на фотографијата.

Сузана речиси никогаш не ја покажува својата сестра, а многумина забележаа дека тие премногу си личат.

Vistina.mk

Коронавирус