четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Познати

Прво позираше 24 часа пред породувањето, па сега објави слика од штотуку роденото бебе – македонската манекенка стана мајка, името буквално уникатно!

Прво позираше 24 часа пред породувањето, па сега објави слика од штотуку роденото бебе – македонската манекенка стана мајка, името буквално уникатно!

Од седмица во седмица и месец по месец, многу фотосесии и , позирање за време на бременоста, македонската макекенка и модна блогерка Ангела Ѓорѓиева дојде го големиот чин – породувањето.

Ангела се породи во една приватна скопска клиника и на свет донесе машко бебе кое го доби името Лиам.

-Ви го претставуваме нашето слатко момче кое е тука. Знапознајте го Лиам, напиша среќната мајка означувајќи го и сопругот Раде во објавата.

Само 24 часа по породувањето, Ангела по покриена со крпа позираше за на Инстаграм сакајќи да го долови нејзиниот изглед во постпартум моментот по само еден ден.

Ангела уживаше да го забележи секој ден од бременоста,а веројатно ќе биде така и кога бебето е веќе тука.

Инаку, Ангела е една од најбараните македонски манекенки, а досега сме ја гледале на многу домашни модни ревии и како лице на познати брендови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Angela Georgiev (@angelagjorgieva)

Ангела е беше модна инспирација за сите трудници, а сега и за сите мајки.

Коронавирус