понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 143
home Познати

Прво појавување во јавноста на Меган Маркл

Прво појавување во јавноста на Меган Маркл

Британскиот принц Хари и неговата сопруга, екс актерката Меган Маркл ја започнаа својата тридневна посета на Њујорк и Светскиот трговски центар.

Ова е нивно прво официјално појавување откако го напуштија кралското семејство и се преселија во Калифорнија во 2020 година.

Облечени во црно, тие изразиле сочувство до жртвите кои загинаа во терористичкиот напад на Светскиот трговски центар на 11 септември 2001 година, како и на нивните семејства и пријатели кои ги загубија своите најблиски.

Меган носи елегантни долги панталони и долг капут. Нејзината шминка е дискретна, а косата ја врза во ниско коњско опавче. Меган изгледала многу ефикасно, моќно и шик, сметаа модните експерти.

Хари носи црн костум, бела кошула и вратоврска, како што доликува на ваков настан.

Локални избори 2021