вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 184
home Познати

Прво огласување на сопругата на Алек Болдвин по трагедијата

Прво огласување на сопругата на Алек Болдвин по трагедијата

Сопругата на Алек Болдвин се огласи првпат во јавноста откако актерот на филмски сет случајно ја усмрти директорката на фотографија Халина Хачинс и го рани директорот Џоел Соуза.

-Моето срце е со Халина. Нејзиниот сопруг, нејзиниот син. Со нивното семејство и сакани. И со мојот Алекс. Се вели „нема зборови“ бидејќи невозможно е да се изразат шокот и болката за ваква трагична несреќа. Скршено срце. Загуба. Поддршка, напиша Хиларија Болдвин на Инстаграм.

Поддршка во коментарите и пружиле голем број познати лица.