петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Познати

Прво го воодушеви светот со својата убавина во спотот „Деспасито“, па сега манекенката го покажа и лицето без шминка (ФОТО)

Прво го воодушеви светот со својата убавина во спотот „Деспасито“, па сега манекенката го покажа и лицето без шминка (ФОТО)

Некогашниот Мис Универзум Зулејка Ривера која се прослави од спотот за песната „Деспасито“ ги изненади фановите откако објави ретка фотографија на нејзиниот Инстаграм профил.

Откако со месеци таа беше тема во сите светски медиуми и стана славна низ целата планета и манекенката се стекна со светска слава.

 

View this post on Instagram

 

Lo que prometas bajo la luna, cúmplelo al salir el sol. Nunca te falles, siempre leal a quien eres y lo que quieres…

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

 

View this post on Instagram

 

Buenos días ☀️? from Tokyo. #Asya #ElUltimoDragón ?

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

А поради славата таа често знае да ги изненади фановите на нејзиниот Инстаграм профил, па така неодамна објави и фотографија без шминка на која изгледа повеќе од совршено, погледнете:

 

View this post on Instagram

 

Buenos días! ☀️ familia!!! Las cosas buenas me han enseñado a amar la vida, las cosas malas a saber vivirla.

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Коронавирус