недела, 5. јули 2020. Вести денес: 113
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Познати

Прво бараше да им се помогне на музичарите, а сега купи автомобил од 50.000 евра: Неда Украден се поднови со нов „ѕвер“ (ФОТО)

Прво бараше да им се помогне на музичарите, а сега купи автомобил од 50.000 евра: Неда Украден се поднови со нов „ѕвер“ (ФОТО)

Познатата пејачка Неда Украден (69) се почесто со нив автомобил од марката „јагуар“, а чија цена е околу 50.000 евра за ваков модел со „минимална“ опрема.

Станува збор за теренско возило кое е сега нов миленик на Украден, која по се изгледа од пандемијата на коронавирусот излезе неоштетена.

Инаку, токму таа беше која пред неколку недели предизвика големо внимание поради апелот да им се помогне на музичарите.

Ваквиот нејзин апел најде на остри реакции, а најмногу од нејзините колеги.

Парламентарни избори 2020