вторник, 27. јули 2021. Вести денес: 136
home Познати

Првите зборови во медиумите по смртта на мајка си ќе ви го скршат срцето: Калреуша има само една единствена желба… (ФОТО)

Првите зборови во медиумите по смртта на мајка си ќе ви го скршат срцето: Калреуша има само една единствена желба… (ФОТО)
ФОТО: Srbija Danas

Пејачката Јелена Карлеуша пред два дена се врати како жири во „Ѕвездите на гранд“ по долгата пауза која ја направи откако ненадејно почина нејзината мајка Дивна.

Пејачката Претходно се појави во црно бела комбинација со што остави впечаток дека животот оди понатаму, но откако ја даде првата изјава за медиумите се остава впечаток дека тоа не и оди најдобро.

Таа пред почеток на снимањето им се обрати на своите колеги од жирито како и на публиката, а од нејзините зборови на многумина им надојдоа солзи.

-Се вратив. Јас оваа година нешто константно се враќам и имам „comeback“. Се надевам ова нема да се повтори уште некој пат оваа година, вели пејачката.

Коронавирус