четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 30
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Први фотографии од ќеркичката на Роналдо и Георгина – особено името кое и го дадоа ќе ви биде многу познато (ФОТО)

Први фотографии од ќеркичката на Роналдо и Георгина – особено името кое и го дадоа ќе ви биде многу познато (ФОТО)

Девојката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез ја објави првата фотографија од нејзината ќерка. Таа и Роналдо ѝ го дадоа името Бела Есмералда. Бела се роди на 18 април. На тој ден Роналдо и Георгина добија и син кој го загубија поради компликации во породувањето.

Двајцата сега им се заблагодарија на сите за поддршката која ја добија во овој преиод.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)

„Доме слатки доме. Гио и нашето девојче конечно се заедно со нас. Сакаме да им се заблагодариме на сите за убавите зборови и гестови. Вашата поддршка ни е многу важна и сите почувствувавме љубов и почит кои ги имате кон нашето семејство. Сега е време да бидеме благодарни за животот кој го имаме на овој свет“, напиша фудбалерот на Манчестер Јунајтед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Коронавирус