среда, 7. декември 2022. Вести денес: 167
home Познати

Првата сериозна кавга меѓу Александра и Филип: Сопругот на пејачката не дозволува да се користи презимето Пријовиќ

Првата сериозна кавга меѓу Александра и Филип: Сопругот на пејачката не дозволува да се користи презимето Пријовиќ

Александра Пријовиќ, неколку месеци пред венчавката, закажала настапи, но не очекувала дека нејзиниот сопруг ќе побара од сопствениците на клубовите да ја запишат како госпоѓа Живојиновиќ, објавија српските медиуми.

Брачниот пар долго разговарал за презимињата, а додека пејачката сакала кариерата да ја продолжи под девојачкото презиме, Филип се спротивставувал.

Сепак, иако на некои флаери за настап, Александра веќе не е Пријовиќ, а тоа звучи чудно за нејзините фанови, пејачката се уште дефинитивно нема одлучено како ќе се претставува пред публиката во иднина.

Qatar 2022