недела, 26. јуни 2022. Вести денес: 33
home Познати

Првата љубов на Здравко Чолиќ заразена со коронавирус- сите ја познаваат како г*лата актерка од познатите филмови во минатото (ФОТО)

Првата љубов на Здравко Чолиќ заразена со коронавирус- сите ја познаваат како г*лата актерка од познатите филмови во минатото (ФОТО)

Актерката Јасна Орнела Бери објави на социјалните мрежи дека е позитивна на коронавирсот.

-Драги мои зад мене поминаа две тешки недели со коронавирусот. Денес добив тест кој го потврди дека сум позитивна. Важно е дека на време започнав со лекувањето. Пазете се и заштитете се себеси и другите, напиша актерката на Фејсбук.

Покрај улогите во театарот, таа на јавноста и е позната и по многуте улоги во југословенските филмови.

Таа е позната и како прва љубов на пејачот Здравко Чолиќ.

Двајцата започнале да се забавуваат во Сараево во седумдесеттите години од минатиот век, но сепак за жал нивната романса не опстана долго.

Коронавирус