недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home Познати

Прва заедничка фотографија: Аца Лукас го прослави 50-от роденден, а фановите го преплавија со коментари поради неа (ФОТО)

Прва заедничка фотографија: Аца Лукас го прослави 50-от роденден, а фановите го преплавија со коментари поради неа (ФОТО)

Овој викенд познатиот пејач Аца Лукас наполни 50 години.

Пејачот роденденот го прослави во семејна атмосфера во својот дом во друштво на најмилите, ќерка и синови, но и внуката.

 

View this post on Instagram

 

NAJDRAŽI I JEDINI GOSTI DANAS! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

A post shared by ACA LUKAS (@aleksandar_vuksanovic_official) on

Ден по прославата пејачот на својот Инстаграм профил објави фотографија од внуката која се роди на 19 мај кога се породи најстарата ќерка на пејачот Милјана.

Пејачот веднаш беше преплавен од позитивни коментари, инаку ова е прво внуче на пејачот, а таа се вика мина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ACA LUKAS (@aleksandar_vuksanovic_official) on