вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 170
home Познати

Прва изјава на водителката Деа Ѓурѓевиќ после тешката несреќа во која и беше откината раката (ФОТО)

Прва изјава на водителката Деа Ѓурѓевиќ после тешката несреќа во која и беше откината раката (ФОТО)

Водителката Деа Ѓурѓрвиќ утрово од Воената медицинска академија беше префрлена во Клиничкиот болнички центар на оделението за ортопедија.

За за прв пат после тешката несреќа во која и беше откината раката се огласи си самата водителка Деа Ѓорѓевиќ.

-Благодарам најмногу на стручните лица од ВМА, на адокторите и техничарите од шок собата. Ви благодарам што ми ги олеснивте најтешките денови и што бевте професионални, пријателски настроени и што се грижевте за мене. Ова е единствена моја изјава до сега. Од несреќата до сега никогаш не сум се обратила, напиша на социјалната мрежа на Инстаграм познатата водителка.

Коронавирус